Türk Ytong’un Pendik’teki 53 yıllık fabrikası taşınıyor...
Gebze’ye dünyanın en büyük Ytong fabrikası yapılıyor.. 

ÜRETİMDE DÜNYA LİDERİ 

Türk Ytong’un 2018 yılında kutlayacağı 55’inci yılını yeni fabrika da kutlayacaklarını anlatan Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, geçen yıl 30 milyon euro yatırımla devreye aldıkları Çatalcatong Fabrikası’ndan sonra “Çatalca Fabrikası'yla Ytong üretiminde dünya liderliğine ulaştık. Ve Avrupa’nın tercih ettiği ısı yalıtım ürünü olan Multipor’u Türkiye’de üretmeye başladık. 2018’de de Türkiye’nin en büyük Ytong üretim tesisini Gebze’de hizmete açacağız” diye konuştu.   

Gebze’ye de yeşil bina

Arkitera' dan Ytong' a ödül

Yapı Malzemesi Ödülü'nün ilk kategorisi olan Taşıyıcı Sistemler, Altyapı Bileşenleri, Kaba Yapı Bileşenleri Ödülü'ne, Multipor ürünü ile Türk Ytong layık görüldü. 

Ödülü, Türk Ytong ekibinden Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak, Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Lebriz Akdeniz, Kurumsal İletişim ve Pazarlama Şefi Eda Dördüncü, Ürün Şefi Mustafa Beker ve Teknik Ürün Müdürü Koray Uğurlu, seçici kurul üyelerinden Önder Kul'dan aldılar.

Türk Ytong'dan,
Yüzde 30 Daha Fazla Enerji Tasarruflu, lamdası "Ytong 0,09” olan,
Yüzde 13 daha hafif duvar malzemesi.

Ytong ‘un yeni ürettiği  0,09 ısı yallıtım değerli malzeme ile, sağladığı enerji tasarrufu sayesinde, binaların A ve B sınıfı enerji tasarrufu kategorisine yükselmesini sağlıyor. Türk yapı sektörüne enerji tasarrufunda sınıf atlatacak olan Ytong 0,09, standart gazbeton bloklardan yüzde 13 daha hafif olması nedeniyle de deprem güvenliği açısından yapılara hayati kazanımlar sağlıyor.

Toğlantıda sektörün değerlendirilmesi yanında,kısa süreli bir kampanya başlatıldı...
Ytong bayileri yarıyıl değerlendirme toplantısı 16.Temmuz.2010 tarihinde Baltalimanı  PORTAXE restaurantta yapıldı.
Saat 12.00 de yemekle başlayan toplantı, yemek sonrası yapılan oturumla devam etti.
Toplantıda Ytong satışlarında gelinen nokta ve önümüzdeki yarıyılın hedefleri değerlendirildi ve yeni ayarlamalar yapıldı.