Ytong Yüzyılın en önemli Markalarından biri seçildi

 

80 yaşındaki gazbeton markası Ytong , yüz yılın markaları arasında yerini aldı

 

Ytong, ünlü Alman iletişimci Dr. Florian Langenscheidt tarafından yayınlanan, Almanya kökenli, en tanınmış ve en iyi markaları içeren "Yüzyılın Markaları" isimli eserde yer aldı.

 

Ernst Arelmann (sağda), Dr. Florian Langenscheidt’den ödülü alırken.

Dr. Florian Langenscheidt, "Yüzyılın Markaları " ödülünü, 15 Ekim 2009  tarihinde Frankfurt kitap fuarında düzenlenen törende, Ytong markasının da dahil olduğu Xella Grubu Reklam-Tanıtma ve İletişim Müdürü Ernst Arelmann’a takdim etti.

 

 

 

Arelmann yaptığı konuşmada: "Yüzyılın en tanınmış markaları arasında yer almak Ytong için gurur vericidir. Bu ödülü, şu ana kadar olan başarılarımızın teyidi ve dünya çapında en iyi gazbeton üreticisi olarak sürdürdüğümüz marka pozisyonumuzu daha da geliştirmek için bir sorumluluk olarak görüyoruz. Bu ödül, Ytong markasına bir kat daha değer kazandırmaktadır. Böylece, Ytong markasının neyi temsil ettiğini bir kez daha kanıtlıyoruz: Enerji tasarruflu binalar, kalite ve güven" dedi.

 

 

Dünya’da Ytong

Ytong; dünyanın en yüksek üretim hacmine sahip gazbeton üreticisi ve yaygın yapı malzemesi markasıdır.

Dünyada Ytong, 5 kıtada, 77 fabrikada yılda ortalama 8 milyon m³ olarak üretilmektedir.

 

 

Türkiye’de Ytong

Ytong Türkiye’de 1963 yılında Alman Ytong ortaklığı ile kurulmuş, ilk fabrikasını 1965 yılında İstanbul Pendik’te işletmeye almıştır. Bugün Türkiye‘de Ytong üretimi İstanbul, Tekirdağ, Antalya, Gaziantep ve Bilecik’te kurulu 5 fabrikada yılda 1.500.000 m³ kapasiteye ulaşmıştır. Türk Ytong, üretim hacmi, yaygın hizmetleri ve kalitesi ile sektörün lideri konumundadır.

 

 

Ytong’la Kaliteli ve Güvenli Yapılar

Hafiflik, deprem dayanımı, yangın güvenliği, üstün ısı yalıtımı sağlama, kolay işlenebilirlik ve çevre dostu olma özellikleri taşıyan ürünleriyle sağlıklı ve modern yapılaşmaya yön veren Ytong, sağladığı enerji tasarrufu ile ülke ekonomisine de önemli katkılar sağlıyor. Ytong ürünlerinin kullanımıyla, binalarda ek bir yalıtım malzemesine ihtiyaç duyulmaksızın standartların gerektirdiği ısı yalıtımını sağlayabiliyor.

 

46 yıldan bu yana Türk inşaat sektörüne hizmet veren ve yapı malzemesi sektöründeki liderliğini sürdüren Türk Ytong, kuruluşundan bugüne Ytong ürünlerinin kullanımıyla sağlanan 7 milyar doları aşan enerji tasarrufunu daha da artırmayı ve ülke ekonomisine sağladığı katkıyı geliştirmeyi hedefliyor.